Ważne informacje

 

Uwaga!

Zakupiony projekt może zostać wykorzystany jednokrotnie, do zgłoszenia budowy jednego budynku.

Wszelkie prawa autorskie do niniejszego projektu, są zastrzeżone. Reprodukcja i udostępnianie projektu osobom trzecim (niezwiązanym z procesem budowlanym) w jakiejkolwiek formie jest zabronione. Wszystkie elementy niniejszej dokumentacji projektowej mogą być wykorzystane jeden raz, do wybudowania tylko jednego budynku. Projekt ten jest chroniony Ustawą o Prawie Autorskim z 1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83).

Towar zakupiony w formie cyfrowej nie podlega zwrotowi. Kupując produkt wyrażasz zgodę na dostarczenie treści cyfrowych drogą elektroniczną przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i masz świadomość, że takie dostarczenie wiąże się z utratą prawa odstąpienia od umowy.


INFORMACJE NA TEMAT WYKORZYSTANIA PROJEKTU:

Projekt Sauny TUULA, nie wymaga pozwolenia na budowę zgodnie z Prawem budowlanym na rok 2021.

Przepisy prawa budowlanego umożliwiają budowę budynku do 35m2 po zgłoszeniu budowy. Inwestycje budowlane, które możemy zrealizować po złożeniu samego zgłoszenia budowy wymienione są w art. 30 ust. 1 ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz.U. z 2019 r, poz. 1186 ze zm.

Zgłoszenie bez projektu budowlanego jest możliwe między innymi w przypadku budowy wolno stojących parterowych budynków rekreacji indywidualnej, rozumiane jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy do 35 m2. Liczba takich obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2.

Stosowną dokumentację należy złożyć w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta.

 

Potrzebne dokumenty:

  1. Wniosek - najlepiej poprosić w urzędzie o konkretny druk bądź znaleźć na stronie urzędu
  2. Oświadczenie potwierdzające prawo do dysponowania daną parcelą na cele budowlane (własność lub dzierżawa) – druk można otrzymać w urzędzie,
  3. Rysunki przedstawiające usytuowanie budynku na działce (najlepiej na mapie zasadniczej bądź ewidencyjnej), a także jego rzut i przekrój oraz rysunki elewacji ( te już masz)
  4. Opis materiałów wykorzystywanych do budowy oraz sposób wykonania prac np. w systemie gospodarczym

 

Zgłoszenia dokonuje się na minimum 21 dni przed rozpoczęciem budowy.

W urzędzie należy zapytać czy nie są koniecznie jakieś dodatkowe dokumenty wynikające z konkretnej lokalizacji działki i MPZP (plan miejscowy).

Jeśli urząd nie wyda decyzji sprzeciwu, można przystąpić do budowy.

Po kupieniu naszego projektu jedyne co musisz zrobić przed zgłoszeniem, to nanieść lokalizację sauny na mapie twojej działki.


ZAKRES ZMIAN NA KTÓRE AUTOR PROJEKTU WYRAŻA ZGODĘ

W TRAKCIE OPRACOWYWANIA ADAPTACJI PROJEKTU

 

  1. Dostosowanie fundamentów do warunków geotechnicznych w miejscu posadowienia budynku;
  2. Zmiana technologii wykonania sauny: materiałów ściennych, izolacyjnych i wykończeniowych, przy spełnieniu wymaganych normą własności użytkowych ścian;
  3. Zmiana pokrycia dachowego na inne, zmiana kąta nachylenia dachu w granicach 5°;
  4. Zmiana wykonania wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych;
  5. Dostosowanie sauny do potrzeb instalacji wentylacji mechanicznej;
  6. Zmiana ilości, wielkości i usytuowania otworów okiennych i drzwiowych;

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl