Wytyczenie fundamentów pod saune 0
Budowa Sauny - wytyczenie fundamentów pod saune

Wytyczenie pozycji sauny na działce

Zanim zaczniemy budować saunę musimy wytyczyć pozycje sauny na działce. W naszym przypadku musieliśmy odsunąć się 5 m od granicy działki. Dokładne miejsce wytyczyliśmy za pomocą desek wbitych w ziemię oraz sznurków, jest to metoda wytyczania fundamentów, za pomocą tzw. ław drutowych. Na tym etapie budowy sauny musimy być bardzo dokładni, ponieważ każdy mały błąd może wpłynąć na następne etapy budowy sauny. 

 

 

Prace ziemne

Gdy mamy wytyczony budynek sauny możemy zająć się pracami ziemnymi. Nie warto robić tego samemu - lepiej wynająć koparkę na kilka godzin, i zaoszczędzić siły na inne prace. Koparka jest bardzo pomocna w pracy, ale trzeba ją stale nadzorować, tak żeby koparkowy nie wykopał za dużo. Z naszego doświadczenia wiemy że ‘koparkowi’ lubią kopać dużo i głęboko, a nie zawsze jest to potrzebne.

Obrys sauny

Obrys budynku wyznaczony przez sznurki ław drutowych musimy przenieść na grunt, ponieważ przez rozpoczęciem prac przez koparkę musimy te sznurki usunąć. Robimy to zaznaczając teren dla koparki kredą lub specjalnym sprayem budowlanym.

 

Obrys sauny wyznaczony przez sznurki ław drutowych
Obrys sauny wyznaczony przez sznurki ław drutowych

 

Wykopanie rowów pod instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną sauny 

Jeśli działka jest w spadku musimy wyrównać teren, aby wszystkie drewniane elementy znajdowały się nad ziemią. W naszym przypadku, działka ma spory spadek, więc wyrównaliśmy teren. Na tym etapie warto wykopać rowy pod instalację elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną. Dodatkowo, wykopaliśmy dół na studnie chłonną i studzienkę na zawór spustowy.

 

 

Rów pod instalację wodno-kanalizacyjną sauny
Rów pod instalację wodno-kanalizacyjną sauny

 

W studzience będzie umieszczony zawór do spuszczania wody z instalacji sauny zimą. Jeśli tego nie zrobimy, woda mogłaby zamarznąć i rozsadzić rury instalacji. Studnia chłonna to rura karbowana o średnicy 400mm z nawierconymi otworami co 10 cm. Naokoło, jest obsypana żwirem.

 

Wykop ziemi pod fundament sauny
Przygotowanie pod fundamenty sauny

 


Sprawdź nasz Projekt Sauny Ogrodowej TUULA
.

 

Polecamy:

 

Komentarze do wpisu (0)

Nasze projekty
Sauna Tuula
Sauna Tuula
599,00 zł
szt.
Sauna Luuta
Sauna Luuta
469,00 zł
szt.
Sauna Lars
Sauna Lars
489,00 zł
szt.
Sauna Skog
Sauna Skog
549,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl